Program lojalnościowy dla pracowników

Program lojalnościowy dla pracowników jest doskonałą okazją na budowanie pozytywnych relacji w firmie. Dowiedz się, w jaki sposób wpłynie wdrożenie programu lojalnościowego na Twoje otoczenie w pracy. 

Na czym polega program lojalnościowy?

W programie lojalnościowym, podobnie jak w przypadku programów motywacyjnych, chodzi o wsparcie pozytywnej motywacji swoich pracowników. Jest to sposób na gratyfikację ich pracy oraz zachęcenie do dalszego zaangażowania.

Warto pamiętać, że posługiwanie się programem lojalnościowym dla pracowników powinno być procesem, który umiejętnie będziemy wdrażać do swojego przedsiębiorstwa. Jednorazowa gratyfikacja nie przyniesie tak dobrych skutków jak regularne oraz stopniowane nagrody, które będą otrzymywać osoby z naszego otoczenia.

Część z programów może być ustawiona etapowo co oznacza, że wraz z kolejnymi osiągnięciami nagrody pracownicze będą rosły.

Jakie zalety mają programy lojalnościowe dla pracowników?

W programach lojalnościowych pracodawca może wybierać zarówno ich formę jaki i i koszty, które będą w nie zainwestowane.

W przypadku chęci stałej współpracy z firmami oferującymi dany program motywacyjny można liczyć na atrakcyjne rabaty oraz dodatkowe profity dla naszych pracowników.

Budowanie lojalności oraz właściwa motywacja kadry wpływa nie tylko na dobrą atmosferę panującą w firmie, ale również sprzyja jej rozwojowi oraz dużo lepszej pracy. Zadowolony z warunków pracownik w większej mierze będzie chciał czynnie uczestniczyć w życiu przedsiębiorstwa. To też odpowiednia zachęta na rozwój pracowników, który powinien postępować wraz z tym, jak wzrasta staż pracy danej osoby.

Rodzaje gratyfikacji za pomocą programów lojalnościowych

Różnorodność programów lojalnościowych sprawia, że w lepszy sposób możemy dopasować nagrody pracownicze pod potrzeby. Bardzo dobrym rozwiązaniem oraz często wybieraną opcją są różnego rodzaju vouchery. Nagrody rzeczowe bądź podarunki mogą nie trafić w gust osoby, która je otrzyma. Dużo lepszą możliwością jest danie przestrzeni do własnego decydowania na co pracownik będzie mógł przeznaczyć swoją nagrodę.

Vouchery w zależności od rodzaju mogą być realizowane w sklepie bądź podczas zakupów lub zamawiania usług online. W obu przypadkach zarówno pracodawca jak i pracownik mają gwarancję bezproblemowej realizacji oraz w pełni wykonanego zlecenia.

Inną opcją są karty z budżetem ustalonym przez pracodawcę. To Ty decydujesz jak bardzo chcesz nagrodzić dobrych pracowników. W tym zakresie można wybrać karty wirtualne bądź zbliżeniowe, fizyczne.

Wejdź na stronę https://www.sodexo.pl/lojalnosc-dla-firm/ i poznaj najlepsze programy motywacyjne.

Możesz również polubić…