Estetyczne wejście do twojego biura

Pierwsze dobre wrażenie można zrobić tylko raz, dlatego już od progu twoja firma powinna wywoływać pozytywne skojarzenia. Maty wejściowe stanowią estetyczne i funkcjonalny dodatek instalowany przed wejściem do budynku.

W utrzymaniu czystości w często uczęszczanych miejscach pomogą maty wejściowe do biur. Zabezpieczą podłoże przed nadmiernym ścieraniem i zabrudzeniami co jest niezwykle istotne pod kątem utrzymania czystości całego budynku. Maty wejściowe mogą jednocześnie pełnić funkcję estetyczną.

Jakie maty wybrać do biura? Jakie są rodzaje mat ochronnych? Sprawdź w poniższym artykule!

Mata ochronna do biura – jakie pełni funkcje?

Maty wejściowe do biur pełnią kilka kluczowych funkcji. Pierwszą funkcją jest zabezpieczenie podłogi przed zabrudzeniem i przenoszeniem zanieczyszczeń do dalszej części budynku. W momencie intensywnych deszczowych dni mata wejściowa chroni przed poślizgnięciem się pracowników lub gości. Kolorystyka maty może być jednocześnie spójna z twoją kolorystyką, a nawet posiadać nadrukowany logotyp. Firmy coraz częściej zamawiają maty związane ze swoją marką, a dzięki temu mata może korespondować z identyfikacją wizualną przedsiębiorstwa.

Rodzaje mat wejściowych do biura

Maty wejściowe do biur są wykonane z różnych materiałów, co będzie miało wpływ na ilość zbieranego brudu i wody oraz trwałość wybranego rozwiązania. Rozmiar maty powinien być odpowiednio dobrany do intensywności użytkowania. Przed zakupem maty należy odpowiednio dobrać jej wielkość w taki sposób, aby utrzymać zdrowy balans pomiędzy utrzymaniem jej funkcjonalności a częstotliwością serwisowania. Zbyt rzadkie czyszczenie maty znacznie zmniejszy jej zdolność do przechwytywania wody, kurzu i piasku.

Często spotykanym rozwiązaniem jest zamontowanie systemu wycieraczek, które znajdą się przed budynkiem oraz w jego wnętrzu. Takie rozwiązanie zapewni maksymalną wydajność i pozwoli tym samym znacząco zredukować koszty utrzymania czystości w całym obiekcie. 

Istotnym czynnikiem wpływającym na decyzję zakupową maty wejściowej powinien być fakt, że maty takie zapobiegają poślizgnięciom, co zwłaszcza w okresie zimowym zapobiega oblodzeniu powierzchni przed wejściem do budynku. Zwiększa to bezpieczeństwo użytkowników budynku.  

Firma bhp-bejma zajmuje się produkcją i dystrybucją mat wejściowych oraz świadczy usługi w zakresie wynajmu mat oraz ich serwisowania.

W stałej ofercie firmy znajdują się::

  • mata wejściowa antypoślizgowa – klasyczne maty, które zapewniają wysoki poziom estetyki i bezpieczeństwa w biurach.
  • mata wejściowa na wymiar – dedykowane dla firm, które potrzebują nietypowych rozmiarów oraz kształtów mat.
  • mata z logo – zapewnia spójność wizualną całej przestrzeni biurowej.
  • mata higieniczna – są to maty specjalistyczne do przestrzeni farmaceutycznych, medycznych oraz o wymaganiach wysokiej sterylności w szpitalach i przychodniach medycznych.
  • mata ostrzegawcza – mata z informacjami jest bardzo przydatnym i estetycznym elementem wyposażenia dla zespołów dbających o czystość biurową.

W zależności od potrzeb możesz wybrać z szerokiej oferty mat biurowych oraz mat na wymiar. Więcej informacji na temat mat oraz szczegóły oferty znajdziesz na stronie https://www.bhp-bejma.pl/maty.

Możesz również polubić…