Bezpieczna firma – jak chronić ją w skuteczny sposób?

Kto prowadzi własną firmę doskonale wie, jak wiele wysiłku trzeba włożyć w jej rozwój. Znalezienie odpowiedniej siedziby, wyposażenie biura w niezbędne sprzęty – oto czynności, które pochłaniają sporo energii i pieniędzy. Każda firma może paść łupem złodziei, a każde włamanie to poważne straty — finansowe oraz wizerunkowe.  Jak je skutecznie zabezpieczyć przed złodziejami?

Dlaczego ochrona firmy jest tak ważna?

Zabezpieczenie firmy dla wielu osób jest równie ważne, jak ochrona domu. Dlaczego? Bo w siedzibie przedsiębiorstwa znajdują się sprzęty, bez których nie można dalej skutecznie pracować. W zależności od rodzaju świadczonych usług, w firmowej siedzibie mogą znaleźć się cenne sprzęty, towery lub materiały. W każdej firmie pojawia się sprzęt biurowy oraz dokumenty z cennymi informacjami na temat pracowników, klientów oraz dokonanych transakcji. Wszystkie te rzeczy trzeba zabezpieczyć w możliwie jak najlepszy sposób. Jak?

Jak dużym problemem dla przedsiębiorców są włamania?

Włamania są jednym z najczęściej popełnianych przestępstw w Polsce. Rok 2022 okazał się pod tym względem rekordowy, a ilość zgłoszonych przestępstw tego typu przekroczyła 70 tysięcy. Często ofiarą złodziei badają prywatne domy, szczególnie te, które sprawiają wrażenie bogatych i dobrze wyposażonych. Łakomym kąskiem dla wielu przestępców są też galerie handlowe, obiekty gastronomiczne lub biura, w których zawsze można liczyć na łup w postaci dobrej jakości sprzętu biurowego. Co może zniechęcić potencjalnego włamywacza? Dobre zabezpieczenie.

Jak skutecznie chronić firmę?

Choć urządzenia antywłamaniowe cieszą się dużym powodzeniem i zaskakują nowoczesnymi rozwiązaniami, większość złodziei doskonale wie, jak objeść takie zabezpieczenia. Skuteczna ochrona mienia nie może się zatem ograniczyć do korzystania z nowinek technicznych — nawet tych najlepszych i najdroższych.  Znacznie lepiej sprawdzi się człowiek z odpowiednimi kwalifikacjami, który nad firmowym mieniem będzie czuwał przez całą dobę.

Dzięki konsal.pl każdy przedsiębiorca  może się przekonać, jak działa dobra agencja ochrony Gdynia. W mieście, które rozwija się tak dynamicznie, z usług takich firm korzysta coraz więcej osób. Dlaczego? Bo dobra agencja pozwala maksymalnie wykorzystać pracę człowieka i nowinki techniczne, zapewniając tym samym skuteczną ochronę przed włamaniem. Dobry monitoring i system alarmowy, wsparty pacą człowieka przebywającego na miejscu – oto połączenie, które nawet najlepszym włamywaczom trudno jest obejść. To również inwestycja w dobry wizerunek firmy, która — dzięki pracy doświadczonych ochroniarzy — kojarzy się z bezpieczeństwem i wzbudza większe zaufanie wśród potencjalnych klientów i współpracowników.

 

W Polsce działa ok. 4 milionów firm, przy czym blisko 4 tysiące z nich to agencje ochrony. A ponieważ włamania i rabunki są częstym problemem, pracownicy tych agencji nie można narzekać na nudę. Zainteresowanie ich usługami utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, a im dłużej dana agencja działa na rynku, tym więcej firm powierza swój majątek pod jej skrzydła.

Możesz również polubić…