Wyposażenie ochroniarzy – z czego powinno się składać?

Osoby odpowiadające za bezpieczeństwo na danym terenie muszą być bardzo dobrze wyposażone. W praktyce oznacza to posiadanie kilku przydatnych narzędzi oraz przystosowanych ubrań. Chociaż ekwipunek może się różnić w zależności od warunków i specyfiki pracy, to można wskazać kilka standardowych akcesoriów. Zobacz, co powinien mieć przy sobie profesjonalny ochroniarz.

Odpowiednia odzież ochronna

Strażnika powinno się rozpoznawać już na pierwszy rzut oka. To nie tylko odstrasza potencjalnych przestępców, ale daje też poczucie bezpieczeństwa pozostałym osobom. Strój jest jedną z pierwszych rzeczy, jakie zapewniają swoim pracownikom polskie firmy ochroniarskie. Wrocław nie należy pod tym względem do wyjątków. Również tutaj można rozpoznać ochroniarza po bojówkach z licznymi kieszeniami, plakietce identyfikującej, ciężkich butach i czarnej odzieży wierzchniej.

Urządzenia do radiokomunikacji

Możliwość szybkiego porozumienia się z pozostałymi ochroniarzami lub centralą jest na wagę złota. Dlatego strażnicy noszą przy sobie urządzenia umożliwiające łączność radiową. Jest ona cenna ze względu na stałe połączenie z drugą stroną oraz prostą obsługę. Nie trzeba wybierać numeru, aby poinformować o zagrożeniach, ani czekać na połączenie. W sytuacjach kryzysowych jest to bezcenne.

Narzędzia samoobrony

Ochroniarz musi potrafić się bronić, ponieważ jest narażony na nieprzewidziane sytuacje z niebezpiecznymi ludźmi. W związku z tym nosi przy sobie różnego rodzaju narzędzia do samoobrony. W zależności od miejsca pracy może to być:

  • pałka teleskopowa,
  • paralizator,
  • gaz pieprzowy,
  • broń palna.

Oprócz tego przydają się kajdanki, by pojmać schwytanego przestępcę.

Apteczka pierwszej pomocy

W czasie patroli dochodzi do różnych sytuacji, włącznie ze zranieniem strażnika, osób postronnych czy nieproszonych gości. Dlatego właśnie ochroniarze są przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy oraz mają przy sobie apteczkę, a w niej bandaże, plastry czy środki dezynfekujące.

Technologia monitoringu

Oprócz tego strażnicy mają dostęp do kamer, czujników ruchu i alarmów. Monitoring wizyjny pozwala na lepszą kontrolę nad terenem oraz szybszą reakcję w przypadku pojawienia się zagrożeń. Wystarczy rozmieścić je w strategicznych miejscach, aby ułatwić pracę ochroniarzy.

Poręczne oświetlenie

Ochrona przydaje się najbardziej wtedy, gdy teren budowy czy pracy zostaje opuszczony przez pracowników, a więc po zmroku. Wówczas strażnicy muszą mieć przy sobie latarki, które pozwolą im swobodnie poruszać się w ciemności. Niektóre firmy dysponują nawet goglami noktowizyjnymi, choć nie są one niezbędne ze względu na wyposażenie kamer w tryb nocny.

Profesjonalna firma ochroniarska we Wrocławiu

Zatrudniani przez markę Safe Space specjaliści mają dostęp do wszystkich wspomnianych elementów wyposażenia. Na dodatek dzięki wykorzystywaniu monitoringu wizyjnego są skuteczniejsi od konkurencji. Skontaktuj się telefonicznie lub mailowo z przedstawicielami wrocławskiej firmy ochroniarskiej, aby dowiedzieć się więcej na temat współpracy i możliwości zabezpieczenia swojego terenu.

Możesz również polubić…