Miejski styl życia

W dużych miastach obserwujemy stały napływ osób z prowincji. Takie osoby przyjeżdżają do metropolii w poszukiwaniu pracy lub na studia. Miejski styl życia ma swoich zwolenników. Młodzi ludzie cenią życie w mieście ze względu na liczne rozrywki i dostęp do kultury.

 

Im miasto jest większe, tym koszty życia wzrastają. Wynajęcie mieszkania w Londynie czy Warszawie to wydatek kilku tysięcy złotych. Osoby pochodzące ze wsi, które decydują się na życie w mieście, często wynajmują jedynie pokój.
Miejski styl życia może pochłonąć bez reszty. Anonimowość pozwala na bezpruderyjne zachowania. Młodzi ludzie wpadają czasem w pułapkę nieustającej zabawy i nocnego życia. Niestety takie życie w mieście nie sprawdzi się na dłuższą metę. W ogólnym rozrachunku pozostaje wstyd i puste konto bankowe.
Duże miasto daje możliwości rozwoju. Osoby planujące karierę w korporacji mogą w mieście odnieść sukces.

Życie w mieście ma też wady. Hałas, wzmożony ruch uliczny oraz wyższa przestępczość niż w małych miasteczkach, sprawia, że miejski styl życia bywa niebezpieczny. Mimo wszystko zwolennicy mieszkania w metropolii na plus zaliczają dostęp do służb medycznych oraz większe możliwości zarobkowania.
Wielu z nas uważa, że idealnie jest, gdy na co dzień mieszka się w mieście, równocześnie będąc posiadaczem działki na wsi. Wówczas można korzystać z uroków miasta, weekendy zaś spędzać z dala od zgiełku.

Możesz również polubić…