Zabezpiecz się przed brakiem pieniędzy na nieprzewidziane wydatki

Kredyt odnawialny – co to jest?

Kredyt odnawialny to w skrócie stale dostępne pieniądze, które mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. Kredyt ten jest powiązany z rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym. Jest on często mylony jest z debetem, są to oddzielne i różne produkty finansowe.

Jak to działa?

Kwota kredytu powiększa środki dostępne na koncie. Od oferty banku zależą warunki, jednak najczęściej jest on uruchamiany na okres roku, z możliwością przedłużenia. Kwoty limitów są różne, zależą od kilku czynników. Między innymi brane są pod uwagę aspekty takie jak zdolność kredytowa czy okres współpracy klienta z bankiem.
To klient decyduje kiedy i na co wydać pieniądze. Może to być dowolny cel. Ze środków można korzystać na przykład poprzez dokonywanie zakupów online, wypłatę pieniędzy z bankomatu czy płacąc kartą w sklepie stacjonarnym.
Tego rodzaju wsparcie przydaje się w wielu sytuacjach, jak na przykład nieprzewidziane wydatki. Jeśli klient uzna, iż kwota aktualnego kredytu nie jest wystarczająca, istnieje możliwość wnioskowania o jej zwiększenie.
To coś w rodzaju dodatkowego limitu. Korzystanie z niego jest opcjonalne. Jeśli klient nie czuje potrzeby wydawania dodatkowej ilości środków pochodzących z puli przyznanego kredytu, nie musi tego robić. Wówczas odsetki nie są pobierane. Korzystanie z tej wygodnej formy wsparcia nie niesie ze sobą ryzyka, a może być zabezpieczeniem dla klienta w różnych, losowych sytuacjach życiowych.

Podsumowanie

To bardzo przydatna opcja, która może być kołem ratunkowym w wielu sytuacjach. Każdy bank posiada indywidualną ofertę, dlatego w celu uzyskania precyzyjnych informacji warto skonsultować się z pracownikami. Przyznanie tego rodzaju kredytu jest często uzależnione od czynników, takich jak: ocena zdolności kredytowej. Korzystanie z oferty jest niezwykle proste i wygodne. Nie ma w tej kwestii narzuconych celów, na które mogą zostać przeznaczone środki z kredytu.

 

Możesz również polubić…