Jak stworzyć CV bez doświadczenia zawodowego?

Doświadczenie zawodowe wydaje się być koniecznym elementem podczas rekrutacji. Pracodawcy cenią sobie przecież ludzi, którzy już wiedzą jak pracować i co robić, żeby ich wysiłek przekładał się na sukces firmy. Co jednakże w sytuacji, gdy dopiero skończyłeś studia albo musisz zmienić branżę, więc nie posiadasz jeszcze kwalifikacji w nowej? Co robić, gdy technologia idzie do przodu, a Ty nie nadążasz za wszystkimi nowościami, albo po prostu nie miałeś okazji się z nimi zapoznać? A może zwyczajnie dopiero skończyłeś studia i Twoje doświadczenie nie jest jeszcze wystarczające?

Brak doświadczenia może być zaletą!

Ludzie często są zaskoczeni faktem, że osoby bez doświadczenia zawodowego, lub pracujący w branży od niedawna, mogą być atrakcyjniejszymi pracownikami niż ci wykształceni i w pełni zaznajomieni z tematem. Spójrzmy na to z perspektywy pracodawcy. Osoba, która pracuje w danej branży od wielu lat ma już konkretne, wyuczone nawyki. Owszem wie, jak wykonać swoje obowiązki, ale robi to według standardów ustalonych w poprzednim miejscu pracy. Nie zawsze jest to jednak zgodne z zasadami określonymi na stanowisku, o które się ubiega. Pracodawca może preferować osobę, która nie ma jeszcze wykształconych wszystkich potrzebnych umiejętności i nie posiada żadnych przyzwyczajeń, dzięki czemu może je kształtować i dopasować do potrzeb wynikających z nowego miejsca pracy. Taki pracownik będzie wykonywał swoje zadania zgodnie z wizją i poleceniem przełożonego.

CV początkującego

Nie masz doświadczenia i już wiesz, że możesz to obrócić na swoją korzyść? Stwórz więc CV podkreślające wszystkie Twoje atuty! W internecie znajdziesz przykładowe CV, które mogą zainspirować Cię do stworzenia własnego. Dopasuj życiorys do swojego wykształcenia i stanowiska, na które będziesz aplikować. Nie kłam, że masz większe doświadczenie, niż jest rzeczywiście. Pokaż prawdziwego siebie. Napisz o tym, gdzie już pracowałeś, o swoich umiejętnościach, znajomości języków i zainteresowaniach. Pamiętaj przy tym, że chociaż czasami bycie na początku swojej kariery jest zaletą, rekruter chciałby wiedzieć, ile już rzeczywiście potrafisz. Nie wysyłaj pustego CV! Twoje osiągnięcia i dotychczasowy rozwój mają znaczenie.

Wykorzystaj najlepszy kreator CV i zdobądź prace marzeń.

Jak stworzyć CV?

Jeżeli pisanie CV sprawia Ci kłopot czy też nie wiesz jaką formę powinien mieć Twój życiorys – poszukaj sprawdzonych poradników. Nic złego w tym, że nie wiesz – dobrze, jeśli chcesz zaznajomić się z tematem. Przykładowe CV mogą okazać się użyteczne – pomogą Ci znaleźć właściwy typ, dopasowany do stanowiska, o które się ubiegasz. Możesz także skorzystać z oferty kreatora CV, który umożliwia proste wykreowanie własnego dokumentu. Dzięki temu dostosujesz CV do swoich wymagań i podasz wszystkie potrzebne informacje. System zadba o to, abyś o niczym, nie zapomniał. Dzięki temu każdy Twój życiorys będzie profesjonalny, nawet wtedy, kiedy jeszcze nie masz doświadczenia.

Próbuj!

Najważniejszym i ostatnim krokiem jest po prostu podjęcie się zadania stworzenia swojego CV i wysłania go do pracodawcy. Pamiętaj, że nie tylko Ty ubiegasz się o to stanowisko – wyróżnij się spośród innych kandydatów. Okaż swoje zainteresowanie tematem i zdobywaniem nowych umiejętności – to może okazać się dużo bardziej cenne dla Twojego przełożonego, niż zapełnione doświadczeniem CV.

Możesz również polubić…