Przyrządzenie smacznego obiadu. Filety rybne z serem

Nie wiesz co masz dzisiaj zrobić na obiad? Brakuje Tobie pomysłu? Proponuję Tobie rybę zapiekaną z żółtym serem. Z pewnością nie zawiedziesz się takim posiłkiem. Obiecuję, że to danie będzie bardzo smaczne.

Danie – ryba zapiekana z żółtym serem. Jakie składniki musisz mieć?

Zacznij od zrobienia zakupów. Będziesz potrzebować 700 gramów fileta z mintaja. Do tego znajdź w lodówce 100 gramów żółtego sera i 5 pieczarek. Nie zapomnij o przyprawach takich jak: pieprz, sól, tymianek i oregano. Potrzebny będzie także olej. Wymagana jest także folia aluminiowa, która posłuży do pieczenia.

Sposób przyrządzenia ryby zapiekanej z żółtym serem

Rybę powinieneś najpierw umyć i osuszyć ręcznikiem z papieru. Mintaja rozkrój na jednakowe porcje i przypraw solą, oregano lub tymiankiem. Posmaruj olejem folię aluminiową i ułóż na nią wszystkie kawałki fileta z mintaja. Pokrój pieczarki na małe kawałki i rozłóż je na filecie rybnym. Całość wstaw do rozgrzanego piekarnika na 20 minut. Temperatura ma wynosić 180 stopni Celsjusza. Ryba zapiekana z żółtym serem jest już prawie gotowa. Jednak nie ma jeszcze żółtego sera. Gdy upieczesz rybę, rozwiń folię i nałóż ser na porcję. I to wszystko. Smaczna zapiekana ryba z dodatkiem żółtego sera jest już gotowa. Jestem przekonany, że będzie Tobie smakować. Obiad masz już przygotowany.

A Ty, masz jakiejś inne pomysły na przygotowanie obiadu z wykorzystaniem filetów rybnych? Nie musi to być mintaj. Są przecież smaczne morszczuki, dorsze, łososie lub miruny. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Oczywiście do składników można dodać inne, które sprawią, że smak będzie pikantny.

 

Możesz również polubić…