Powody i leczenie biegunki u psa

Biegunka u psa może być spowodowana zatruciem pokarmowym lub mieć inne przyczyny chorobowe. Niestety nawet mimo odpowiedniej diety i specjalistycznym doborze karmy może się okazać, iż właściciel nie uchroni swojego pupila przed biegunką.

Biegunka u psa leczenie

Jeżeli stan psa nie poprawia się po upływie dobry, należy niezwłocznie udać się do weterynarza zwłaszcza, gdy biegunce towarzyszą inne objawy. Bez względu na to jaka jest przyczyna organizm psa, tak samo jak człowiek, szybko się odwadnia i traci cenne elektrolity, dlatego też niezwłocznie należy podać zwierzęciu kroplówkę z płynem elektrolitowym. Następnie weterynarz dobiera odpowiednie leczenie w zależności od przyczyny choroby. Jeżeli rozwolnienie wywołały
pasożyty, należy podać lek na odrobaczenie. Jeśli przyczyną biegunki były bakterie, weterynarz zdecyduje o podaniu antybiotyku o szerokim spectrum działania.

Skutecznym sposobem na biegunkę u psa jest podanie herbatki z kory dębu, zaparzonej z dwóch torebek, a także węgiel lekarski i Smekta.

Pies w trakcie biegunki nie powinien jeść, zaleca się jedynie podawanie kleiku ryżowego. Istnieją także karmy stworzone specjalnie z myślą o psach przechodzących ostre biegunki. Wspierają one regenerację układu pokarmowego i łagodzą objawy i dolegliwości.

Możesz również polubić…