Marzysz o podwyżce? Jak napisać o podwyżkę

W przypadku firmy, z której panuje sformalizowany pracownika z przełożonym, wszystkie sprawy trzeba załatwiać za pośrednictwem podania.

Jak napisać o podwyżkę

Kiedy pracownik czuje się pewny swoich kwalifikacji i zadowolony ze swoich osiągnięć zawodowych, często zastanawia się nad tym, czy i jak poprosić szefa o podwyżkę. Dlatego szczególnie warto wiedzieć jak napisać o podwyżkę w formie podania. Sumienny i rzetelny pracownik zawsze „po cichu” liczy na podwyżkę, ponieważ chce się piąć po szczeblach swojej kariery zawodowej. Pracownik, który stale się dokształca, uczestnicy w kursach, stale pogłębia swoją wiedzę zawodowe, to jest dużym powodem, dla którego warto zapytać szefa o podwyżkę.

Kiedy prosić o podwyżkę?

Warto wiedzieć, że najlepszym okresem, kiedy warto ubiegać się o podwyżkę, jest koniec roku finansowego w firmie. W tym czasie jest planowany budżet firmy na kolejny rok, więc łatwiej w nim ująć wzrost wynagrodzeń pracownika.

Jak powinno wyglądać podanie o podwyżkę

Podanie to pismo formalne, dlatego powinni zawierać odpowiednią formę. Informacje, które powinny się na nim znaleźć: miejsce i data sporządzenia dokumentu, imię nazwisko pracownika raz z jego stanowiskiem, dane osoby decyzyjnej w firmie, uzasadnienie , własnoręczny podpis. Podanie warto argumentować przykładami konkretnego działania zaangażowania w życie firmy. Szef przychylniej spojrzy, jeśli zobaczy jakie korzyści ponosi firma z Twojej pracy. Jednym z mocnych argumentów jest też długość stażu w tej firmie. Jeśli masz już przepracowane kilka w danej firmie, szef powierza Ci nowe obowiązki. A tym samym wzrasta Twoja odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie firmy. Warto sprawdzić internetowe porównywarki zarobków, pokazuje to, jaką jest średnia pensja na Twoim stanowisku. To konkretny argument, który pozwoli Ci na negocjacje z szefem. Najlepszym rozwiązaniem, jeśli prosimy o podwyżkę, jest wzrost dotychczasowego wynagrodzenia o 10%. W przypadku, kiedy nie mamy szansy na podwyżkę, warto zapoznać się jakie pozapłacowe benefity zapewnia pracodawca.np. prywatna opieka medyczna.

 

Możesz również polubić…