Uszkodzona paczka? Zareklamuj ją

Usługi kurierskie

Nie ulega wątpliwości, iż usługi firm kurierskich są bardzo potrzebne. To dzięki wygodnym formom dostawy można wygodnie dokonywać zakupów i otrzymać zamówiony towar. Niestety czasami dochodzi do sytuacji, które wymagają zgłoszenia reklamacji. Jak zrobić to w prawidłowy sposób? W jaki sposób interpretować przepisy, które dotyczą tego tematu? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz poniżej.

Zgłaszający reklamację

Niestety zgłoszenie reklamacji do firmy kurierskiej wciąż budzi wiele wątpliwości. Aby zrobić to prawidłowo, trzeba wiedzieć jak interpretować pewne kwestie. Jedną z nich jest to, kto powinien zająć się zgłaszaniem reklamacji. Powinna zrobić to osoba, która jest odpowiedzialna za paczkę. Tą osobą jest sprzedawca, aż do momentu wydania przesyłki klientowi. Wydanie następuje:

  • gdy klient otrzymuję paczkę, podpisuje potwierdzenie odbioru,
  • gdy towar przejmuje firma przewozowa, jeśli klient wybrał formę dostawy niedostępną w ofercie sklepu,
  • gdy osoba wyznaczona przez klienta odbiera przesyłkę.

Jeśli podejrzewasz w chwili odbioru paczki, że mogła zostać uszkodzona podczas transportu, warto odmówić przyjęcia paczki. Wówczas wróci ona do sprzedawcy, który powinien złożyć reklamację do firmy kurierskiej.

Reklamacja

Reklamacja do firmy kurierskiej wzór często można znaleźć na stronie internetowej firmy. Kroki, które trzeba podjąć aby złożyć ją w sposób prawidłowy to:

  1. sporządzenie protokołu szkody,
  2. złożenie dokumentów (list przewozowy, dowód nadania),
  3. wysłanie zgłoszenia.

Warto pamiętać o tym, iż unikanie takich sytuacji jest bardzo ważne. Często kluczem do sukcesu jest odpowiednie zapakowanie towaru oraz jego zabezpieczenie. Puste przestrzenie w paczce warto wypełnić materiałem lub folią ochronną, Nie warto żałować taśmy, aby zabezpieczyć paczkę. Jeśli w środku znajdują się przedmioty szklane, kruche i delikatne, warto opatrzyć paczkę naklejką z napisem „ostrożnie szkło”. Dzięki temu pracownicy firmy kurierskiej będą wiedzieć, iż z paczką trzeba postępować bardzo ostrożnie

You may also like...