Rozmowy motywacyjne. Pomoc dla pracownika – proces motywacyjny.

W dzisiejszych czasach, pracodawcy bardzo mocno dbają o swoich pracowników. Wysyłają ich na szkolenia, organizują dla nich warsztaty, zapewniają im dostęp do ubezpieczenia, pakietów medycznych, siłowni itp. Często też organizują dla nich imprezy integracyjne. Bardzo wiele wysiłku wkładają w rozwój swoich pracowników i w ich zadowolenie.

proces motywacyjny

Dlatego też często w zakładach pracy, ze strony pracodawcy ma miejsce proces motywacyjny dla pracownika. Polega to na tym, że pracodawca z pomocą różnych narzędzi perswazji, wspiera pracownika w jego rozwoju. Zapewnia mu różne opcje aby mógł on się rozwijać i określić swoje potrzeby związane z przyszłością w firmie.

Rozmowy motywacyjne

Procesy motywacyjne, składają się z kilku czynników, przede wszystkim są oparte o różne bodźce, na które pracownik może zareagować pozytywnie lub negatywnie. Rozmowy motywacyjne coraz częściej odbywają się pomiędzy pracodawcą a jego pracownikami, dzięki temu że pracownicy będą się rozwijać, to i pracodawca na tym skorzysta, bo będzie miał jeszcze lepiej przygotowanych pracowników do pracy w różnych warunkach, nawet tych najtrudniejszych.

 

You may also like...