Rodzaje figury w wyborze sukni ślubnej

Znalezienie odpowiedniej i wymarzonej sukni ślubnej to dla panny młodej nie proste wyzwanie. Mimo ciągle zmieniających się trendów, fasony sukienek z roku na rok nie zmieniają się. Suknia ślubna do figury powinna być idealnie dobrana, ponieważ jest to wyjątkowa suknia na wyjątkową uroczystość w życiu. Niestety, często dobranie odpowiedniego fasony staje się wyzwaniem.

Na początku najlepiej dokładnie określić, jaką panna młoda ma figurę, a dopiero później skupić się na doborze sukni, która będzie idealnym dopełnieniem dla panny młodej. Jest wiele typów figury, według Diora dzielą się na:
– litera A- szczupła talia, płaski brzuch, zdecydowanie większe dolne partie ciała. Dobrze sprawdzają się suknie w kształcie litery A, która będzie miała odpowiednio wysoko zaznaczone odcięcie w talii.
– litera H- tak zwane jabłko, obfity biust, krągłe biodra, odstający brzuszek. Do tego rodzaju figury też dobrze sprawdza się model A, zarówno dla szczupłych jak i pulchniejszych kobiet. Idealna może być także suknia typu Empire, która stan ma odcinany zaraz pod biustem i lekko puszczony dół. Bardzo dobrze sprawdza się dla niskim kobiet.
– litera X- idealne proporcje bioder, ramion, biustu, z zaznaczoną talią. Dla klepsydry najlepszym fasonem jest suknia w stylu “rybka”, bardzo dopasowana do sylwetki, rozszerzana od kolan ku dołowi.
– litera Y- rozbudowane ramiona i górne partie ciała w przeciwieństwie do dolnych. Doskonale sprawdza się suknia prosta.
– litera I- figura filigranowa, z drobnym biustem, bez zarysowanej talii. Do tego typu figury także najbardziej pasuje prosta suknia.

Bardzo ważnym w wyborze idealnej sukni ślubnej jest dostosowanie kroju tak, aby zaznaczył kształty i jak najbardziej doprowadził do stworzenia proporcjonalnej sylwetki.

 

You may also like...