Niebezpieczne szkodniki, które chcą zniszczyć jabłonie

Uważaj na pasożytnicze stworzenia, które chcą zniszczyć jabłonie. To one mogą całkowicie zniszczyć jabłonie, które uprawiasz w ogrodzie. Przedstawię Tobie dwa niezwykle popularne i niebezpieczne pasożyty jabłoni, na które musisz uważać, żeby nie zawładnęły Twoim pięknym ogrodem.

Mszyca

Jest niezwykle szkodliwym pasożytem. Żeruje najczęściej na jabłoniach, chociaż również na owocach, kwiatach lub warzywach. Gdy dostrzeżesz, że mszyce zaczynają atakować drzewa, zacznij działać natychmiastowo. Jeśli tego nie zrobisz, mszyce opanują ogród. Pojawią się robaczywe owoce, co obniży plony. Mszyce nadgryzają jabłka, drążą w nich korytarze i tak aż do gniazda nasiennego. To jest bardzo niebezpieczne. Larwy mszyc żywią się nasionami, które znajdują się w jabłkach. Ich środowiskiem bytowania są pęknięcia w korze drzewnej lub szczeliny. Pamiętaj, aby te groźne pasożyty zwalczać odpowiednimi preparatami, które znajdziesz w sieci.

Owocówka jabłkóweczka oraz owocnica jabłkowa

Na ich działanie trzeba zwrócić należytą uwagę. Owadami tymi są motyl i muchówka. Bardzo groźne są ich larwy. Żywią się one owocami jabłek. Rozrost ich populacji przyczyni się do robaczywienia owoców. Wtedy plony jabłek znacznie spadną, a tego przecież nie chcesz. Te pasożyty jabłoni gryzą jabłka i drążą w nich specyficzne korytarze. Ich larwy żywią się nasionami, które są w jabłkach. Musisz wiedzieć jak zwalczyć owocnicę jabłkową oraz owocówkę jabłkóweczkę. Zalecam zakupienie stosownych preparatów, które poradzą sobie z plagą pasożytów niebezpiecznych dla jabłoni.

 

You may also like...