Na czym polega tymczasowa organizacja ruchu?

Są takie przedsięwzięcia, które nie mogą się udać bez tymczasowej organizacji ruchu. Chodzi tu w szczególności o koncerty plenerowe, wydarzenia sportowe albo przebudowę czy remont drogi. Każdorazowe przerwanie ciągu komunikacyjnego musi mieć plan B, czyli alternatywną opcję, która ułatwi przechodniom i kierowcom pokonanie zablokowanego odcinka drogi.

Tymczasowa organizacja ruchu to nie fanaberia urzędników, ale oczywisty wymóg. Dobre przygotowanie zaplecza i infrastruktury podczas remontu albo koncertu zakłada też, że utrzymana zostanie ciągłość szlaków komunikacyjnych – bez tego żadne tego typu działanie nie może dojść do skutku.

Niezakłócony ruch samochodów i pieszych

Niezależnie od tego, jaki charakter ma prowadzona przez ciebie inwestycja, musisz zadbać o tymczasową organizację ruchu, jeśli istnieje jakiekolwiek ryzyko blokady drogi. Po twojej stronie jest organizacja zaplecza w postaci oznakowania czy sygnalizacji na odcinku wyłączonym. Aby jednak podjąć takie działania, trzeba mieć zezwolenie z właściwego urzędu.

Szczegółową definicję tymczasowej organizacji ruchu możesz znaleźć w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 1 czerwca 2004 w sprawie określenia warunków udzielania zezwoleń na zajęcie pasa drogowego. Potrzebujesz więc precyzyjnych danych, planu oraz projektu, który zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Profesjonalne projekty organizacji ruchu

Już nie musisz zgłębiać szczegółowo ustaw, rozporządzeń ani tworzyw samodzielnie mapek sytuacyjnych. Takie zadanie zleć profesjonalistom z https://mzmartech.pl/. To zespół wyspecjalizowanych inżynierów z doświadczeniem w zakresie inwestycji drogowych, wydarzeń sportowych oraz innych.

Zadaniem biura projektowego Martech jest odciążyć cię w takich działaniach jak uzyskanie zezwoleń, opinii i precyzyjne wdrożenie właściwych przepisów z zakresu Inżynierii Ruchu. Nasze projekty obejmują każdy aspekt tymczasowej organizacji ruchu, w tym projekty oznakowania poziomego, pionowego i inne.

You may also like...