Metody leczenia cukrzycy.

Przewlekła choroba, w której trzustka nie produkuje wystarczającej ilości insuliny albo też nie jest ona prawidłowo wykorzystywana przez komórki naszego organizmu określa się mianem cukrzycy. Jeżeli lekarz zdiagnozuje u nas tę chorobę, należy dowiedzieć się jak leczyć cukrzycę. Warto pamiętać, że rodzaj zastosowanej terapii zależy od typu choroby.

 

W przypadku cukrzycy typu I, która dotyczy głównie dzieci i osób młodych, metodą jej leczenia jest przede wszystkim stosowanie zastrzyków insulinowych. Należy również stosować dietę i prowadzić aktywny tryb życia.
Powodem rozwoju cukrzyca typu II są skłonności genetyczne lub otyłość. W tej sytuacji znaczną rolę odgrywają czynniki takie jak: styl życia, masa ciała, dieta oraz ruch. Dieta redukująca masę ciała, to czynnik, który ma bardzo duży wpływ na rozwój tej choroby. W tak zwanej diecie „cukrzycowej” istotna jest regularność i odpowiednia kaloryczność posiłków. Jeśli dieta nie przynosi oczekiwanych efektów stosuje się doustne leki przeciwcukrzycowe. Jednak często konieczne jest wprowadzenie leczenia insulinowego.
Podsumowując można powiedzieć, że cukrzyca jest chorobą, którą poprzez zdyscyplinowanie i samozaparcie można zahamować a nawet jej się pozbyć.

You may also like...