Czas na zmiany

W życiu niemalże każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy czujemy potrzebę dokonania zmian. Mogą one dotyczyć bardzo wielu aspektów. Od niewielkich zmian takich jak nowa fryzura, przez remont domu czy mieszkania, aż po zmianę stanowiska czy miejsca pracy. O ile drobne zmiany kosmetyczne nie niosą za sobą ryzyka zbyt dużych negatywnych skutków (co najwyżej będziemy niezadowoleni aż do momentu, gdy nieatrakcyjne ścięte włosy odrosną) w pozostałych przypadkach możemy narobić sobie więcej problemów. Zacznijmy od zmiany miejsca pracy.

Zmiana pracy – czy warto?

Zanim podejmiesz drastyczna decyzję i rzucisz pracę zastanów się, dlaczego tak desperacko chcesz z niej zrezygnować i czy masz inne alternatywy. Być może problemy związane z obecnym stanowiskiem można rozwiązać w inny sposób? Czasem wystarczy szczera rozmowa z przełożonym. Jeśli jednak koniecznie chcesz zmienić pracę czy też stanowisko, nie rób tego w ciemno. Rozejrzyj się po rynku pracy, znajdź dla siebie odpowiednie miejsce, weź pod uwagę zawodowe kursy i szkolenia, które moha pomóc Ci ę w zdobyciu wiedzy, umiejętności i kompetencji cenionych obecnie na rynku pracy. Im lepiej będziesz przygotowany do etapu poszukiwania nowej pracy, tym szybkiej powinieneś ją znaleźć.

Remont?

Remont mieszkania czy domu także nie powinien odbywać się pochopnie. Zanim przejdziemy do wykonywania wszelkich prac koniecznie przygotujmy dokładny i szczegółowy plan. Każdy plan powinien rozpocząć się od ustalenia kwestii związanych z finansami, A konkretnie budżetem, jakim w tym celu dysponujemy. Nie zaczynamy remontu, jeśli nas na niego nie stać, bo nic dobrego z tego dla nas nie wyniknie. W budżecie zostawmy też odpowiednią rezerwę finansową,  choćby był o to 10%. Dużo nieprzewidzianych sytuacji może mieć miejsce i wówczas pieniądze te będą nieocenione. Następnie ustalić powinniśmy kolejność wykonywanych prac remontowych, od tych niezbędnych i najważniejszych, po mniej ważne i w końcu te, bez których możemy się obejść.

 

You may also like...