1. Skip to navigation
 2. Skip to content
 3. Skip to sidebarŻycie zawodowe

Traktuj klienta jak białą kartę

Twoja Kariera

Czy zdarzyło Ci się, że zostałeś niezrozumiany przez swojego klienta, grupę szkoleniową lub też partnera? Z mojego doświadczenia wynika, że jest to bardzo częsty problem w relacjach – nie tylko damsko męskich, ale także biznesowych.

Jak pogodzić pracę z odpoczynkiem?

Twoja Kariera

Być może miałeś kiedyś tak, że podczas pracy myślałeś o odpoczynku, a podczas odpoczynku o pracy. Okazuje się, że jest to najczęstsza przyczyna prokrastynacji, czyli nawyku odkładania rzeczy na później.

Dobry cel to podstawa

Twoja Kariera

Podstawą rozwoju osobistego jest umiejętne stawianie przed sobą celów i konsekwentna ich realizacja. Bardzo często problemy w fazie realizacji celu wynikają z błędów popełnionych na etapie definiowania.

Lider idealny

Twoja Kariera

Kto kto jest? Czy to mityczna postać z bajki? A może jest jak yeti – wszyscy o nim słyszeli, ale nikt go nie widział. Oto superlider zbudowany z opinii zwykłych śmiertelników i ustaleń specjalistów.

Jak nie zostać yuppies?

Twoja Kariera

W związku z trudną sytuacją na rynku pracy wzrosły wymagania wobec pracowników. Muszą być efektywniejsi, dokładniejsi i bezwzględni jednocześnie. Czy można się obronić przed popadnięciem w niezdrową konkurencję?

Labirynt stylów zarządzania

Twoja Kariera

Dobry lider potrafi odpowiednio zarządzać swoim zespołem. Ale zespół to różni ludzie, różne historie, różnego rodzaju interakcje. Gwarancją sukcesu jest dobór odpowiednich środków komunikacji, aby skutecznie zmotywować daną grupę ludzi.

Prywatyzacja urzędów pracy nie zdaje rezultatu

Twoja Kariera

Trzystu bezrobotnych z gdańskiego urzędu pracy zostało powierzonych agencji pracy tymczasowej. Eksperyment nie przyniósł spodziewanych efektów. Bezrobotni nie znaleźli stałego zatrudnienia.

Coś mi mówi, że stać mnie na więcej

Twoja Kariera

Jest coś, co nie pozwala zadowolić się byle źródłem dochodów. Jest coś, co winduje zawodowe oczekiwania wobec siebie i innych. I nie warto tego ignorować.

Człowiek ambitny człowiekiem sukcesu?

Twoja Kariera

– Poszukiwane ambitne osoby na odpowiedzialne stanowisko. Jesteś ambitny? Ta praca jest dla Ciebie! – takimi słowami zaczyna się większość ogłoszeń. Czy rzeczywiście bycie ambitnym może ułatwić nam znalezienie pracy, a następnie odniesienie w niej sukcesu

Polski e-learningowcu, strzeż się!

Twoja Kariera

W Polsce ta forma nauki ciągle nie cieszy się dużą popularnością. Czy pracownikowi znad Wisły opłaca się inwestować w e-learning?

Praca dodatkowa – dodatek nie tylko do pensji.

Twoja Kariera

Osoby mądrze wybierające pracę dodatkową mają szesnastokrotnie większą szansę na niepozostanie bezrobotnym - wynika z raportu Agencji Badania Rynku. Czym więc należy kierować się, aby „mądrze wybrać” pracę dodatkową?

Praca w trakcie studiów - czy wpływa na rozwój?

Twoja Kariera

Duża część studentów decyduje się podjąć pracę w trakcie nauki. Szybki start w wyścigu do kariery daje im znaczną przewagę nad innymi. Co można zyskać łącząc studia z pracą?

Jedna praca na całe życie

Twoja Kariera

Z pracą jak ze związkiem: jedni są wierni, inni wolą skoki w bok. Są też tacy, którzy dopiero dojrzeją do stabilizacji, a tymczasem korzystają z życia.

Po co studia?

Twoja Kariera

- Chcę iść na studia, bo chcę. Mam takie właśnie marzenie, że chcę iść na studia. Chcę poczuć się studentem, usamodzielnić się, w końcu nie mieszkać na garnuszku mamusi – pisze na swoim blogu Łukasz Mantiuk. Co dają studia?

Motywacja przez pryzmat świeczki

Twoja Kariera

– Jest gigantyczne niedopasowanie pomiędzy tym, co nauka wie o motywacji pracowników, a tym, jak tę wiedzę wykorzystuje się w biznesie – o motywacji opowiada Dan Pink.

Biurko na godziny czyli coworking w Polsce

Twoja Kariera

Jeszcze kilka lat temu wszyscy chcieli pracować w domach. Ci co spróbowali szybko zrozumieli, zagrożenia takiego stylu pracy. I połączyli się w coworkingu.Nasi Partnerzy:

 • jak napisać cv
 • kariera
 • list motywacyjny wzór
 • praca ogłoszenia
 • program do rekrutacji
 • rozmowa kwalifikacyjna
 • rozwój zawodowy
 • system do rekrutacji
 • system hrm
 • szukam pracy
 • Yourpoland.pl - Polskie Obywatelstwo, Polski Paszport
 • Portal mojebezrobocie.pl
 • Festiwal kawy
 • oferta pracy
 • praca oferty
 • e-rekrutacja

controlfind.pl - skuteczny system do rekrutacji

Rynek Główny 6 | 31-042 Kraków

e-mail: biuro@controlfind.pl | tel. 012 397 04 05

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość