1. Skip to navigation
 2. Skip to content
 3. Skip to sidebarPsychologia

Wiara w siebie czyni cuda?

Psychologia

Żadne przedsięwzięcie nie zostanie osiągnięte bez przekonania, że mamy moc, by sprostać temu wyzwaniu. Ale wiara w siebie pomaga nie tylko w pokonywaniu kolejnych przeszkód. To nie magia, to źródło siły do śmiałego spojrzenia na swe życie.

Żegnaj stresie

Psychologia

Czy jedyną receptą na stres w pracy jest muzyka relaksacyjna, kadzidełka i trenowanie oddychania? Takie metody to przeżytek, pozbycie się napięcia to kwestia kilku bardziej przyziemnych działań. Jak pokonać stres?

Słowa zmieniające życie

Psychologia

Zawsze stawiano czyny ponad słowa, mówiąc, że tylko działanie ma wpływ na rzeczywistość. Ale życie można zmienić i słowami. W dziedzinie znaczeń kryje się tajemnicza moc kreacji rzeczywistości, którą można użyć do poprawy życia zawodowego.

Dopasuj sobie szefa

Psychologia

To on: twój przeciwnik, wróg stojący zawsze w opozycji do pracowników – szef. A może nie musi tak być? Jak wspaniale by było, gdyby można było dopasować osobowość szefa do siebie... a przynajmniej wiedzieć, z jakim typem najlepiej się współpracuje.

Zwiększyć koncentrację

Psychologia

Czy potrafisz się skutecznie koncentrować?Dla wielu ludzi to dosyć trudna sztuka – nie mają konkretnych strategii, których mogą używać w dowolnych sytuacjach. Używają instynktownych sposobów, które ograniczają się do monologu wewnętrznego pt. „skup się!”.

Introwertycy lepszymi liderami?

Psychologia

Dziś trochę ciepłych słów o introwertycznych typach osobowości, często niedocenianych i utożsamianych z cechami niezbyt cenionymi w biznesie i karierze zawodowej: nieśmiałością, niepewnością czy wycofaniem.

Kilka metod motywacyjnych

Psychologia

Znasz to zapewne bardzo dobrze: rozpoczynasz jakieś przedsięwzięcie i wyrabiasz 100% normy, jesteś całkowicie pochłonięty, lecz po jakimś czasie to uczucie powoli zanika, jesteś w połowie lub tuż przed końcem zadania i nagle tracisz całkowicie zapał.

Pracujcie i rozwijajcie się

Psychologia

Panują sprzeczne opinie na temat możliwości rozwoju osobistego w korporacji. Z jednej strony pakiety szkoleń, z drugiej krępujące inicjatywę procedury. Czy duża firma stwarza warunki do realizacji siebie i życia w harmonii?

Słomiany zapał

Psychologia

Znasz to uczucie, kiedy z zapałem poddajesz się dowolnej czynności, nic innego się wtedy dla Ciebie nie liczy, jednak po jakimś czasie ten ogień w Twoim wnętrzu gaśnie, wypala się jak słoma - tak jak szybko się rozpalił, tak samo szybko zaczął przygasać.

Pozbądź się strachu przed porażką

Psychologia

Czy strach przed porażką Cię paraliżuje i trzyma z dala od osiągania sukcesów? Bardzo wielu z nas żyje znacznie poniżej swoich możliwości tylko z powodu strachu przed niepowodzeniem.

Jak przekazywać trudne informacje?

Psychologia

Czy zdarza Ci się prowadzić trudną rozmowę z bliską Ci osobą lub współpracownikiem?Jeśli tak, to zapewne wiesz, jakie problemy mogą się pojawić w takich sytuacjach. Oto jak zbudować konstruktywną informację zwrotną i zachować dobre relacje z rozmówcą.

Odkryj potęgę Twojego osobistego perpetuum mobile

Psychologia

Motywacja jest jak paliwo, które pozwala samochodowi jechać. Tym samochodem jesteś Ty. Aby działać, czyli wykonywać jakąś czynność, musisz mieć odpowiednią ilość motywacji.

Miałem kiedyś marzenie

Psychologia

Każdy przyzna, że jako dziecko marzył o jakimś zawodzie. Leczył misie, uczył lalki, lub pilotował samoloty z krzeseł. Czy takie marzenia napędzają późniejszą karierę? A może to zwykłe dziecięce fanaberie, które każdemu z wiekiem przechodzą?

Kariera a emocjonalne IQ

Psychologia

Czy wszyscy ludzie na szczycie kariery to specjaliści o głębokiej wiedzy i mądrości? Bynajmniej. Statystyki pokazują, że najwyższych stanowisk nie zajmują osoby ponadprzeciętne umysłowo, a takie, które cechują się inteligencją emocjonalną.

Mieć czy być?

Psychologia

To pytanie stare jak świat, ale jakże aktualne w dziedzinie kariery. Zorientowanie na jedną z opcji przekłada się na wybór takich, a nie innych celów.

Leń – słabe ogniwo zespołu

Psychologia

Badania australijskich psychologów nie pozostawiają złudzeń: cały zespół traci na efektywności, gdy w jego składzie jest leń.Nasi Partnerzy:

 • jak napisać cv
 • kariera
 • list motywacyjny wzór
 • praca ogłoszenia
 • program do rekrutacji
 • rozmowa kwalifikacyjna
 • rozwój zawodowy
 • system do rekrutacji
 • system hrm
 • szukam pracy
 • Yourpoland.pl - Polskie Obywatelstwo, Polski Paszport
 • Portal mojebezrobocie.pl
 • Festiwal kawy
 • oferta pracy
 • praca oferty
 • e-rekrutacja

controlfind.pl - skuteczny system do rekrutacji

Rynek Główny 6 | 31-042 Kraków

e-mail: biuro@controlfind.pl | tel. 012 397 04 05

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość