1. Skip to navigation
 2. Skip to content
 3. Skip to sidebarWszystkie artykuły

TEDxLodz – statek innowacji

Lifestyle

„Odkrycie czegoś niesamowitego poprzedzone jest zawsze jakąś historią autora tego odkrycia” – rozmowa z koordynator główną TEDxLodz, Karoliną Blechowską, o wrześniowej konferencji i ideach wartych szerzenia zarówno z mównicy, jak i w kuluarach.

Polub poniedziałki!

Lifestyle

Niedzielne popołudnie i ostatnie dni urlopu wypełnia Ci myślenie o tym, że wolny czas dobiega końca i niebawem wracasz do służbowych obowiązków? Poniedziałki wcale nie muszą być straszne.

Dopasuj sobie szefa

Psychologia

To on: twój przeciwnik, wróg stojący zawsze w opozycji do pracowników – szef. A może nie musi tak być? Jak wspaniale by było, gdyby można było dopasować osobowość szefa do siebie... a przynajmniej wiedzieć, z jakim typem najlepiej się współpracuje.

Małysz, fabryki iPhonów i satysfakcja w pracy

Twoja Kariera

Kończący karierę sportową Adam Małysz powiedział: „Do swojej pracy zawsze jechałem z uśmiechem. Nie wyobrażam sobie, że niektórzy chodzą do pracy, bo muszą, to straszne".

O tym się nie mówi - czyli o systemie do e-rekrutacji

Twoja Kariera

Rekruter uważany jest za człowieka o nieziemskich wręcz zdolnościach organizacyjnych. Wszyscy użalają się nad nim: „Tak dużo pracuje, biedaczysko!” Tym czasem skrywa on pewną tajemnicę, która stoi za jego sukcesem. I niechętnie się nią dzieli...

Dlaczego nie wszyscy ludzie wyznaczają cele?

Lifestyle

Jakie są tego najważniejsze przyczyny i jak możesz stawić im czoło? Przeczytaj o najważniejszych lękach, które blokują nas w drodze do sukcesu.

10 pytań dobrego coacha

Twoja Kariera

Nie musisz wykonywać zawodu coacha, aby pełnić jego funkcję – prawdopodobnie robisz to częściej, niż Ci się wydaje. Komunikując się z ludźmi często przedstawiasz im swój punkt widzenia, chcąc im pomóc, coś poradzić lub zaproponować.

Weź odpowiedzialność za swoje życie

Lifestyle

Lęk przed podejmowaniem wyzwań i dążeniem do wymarzonego celu jest wyjątkowo często powodowany strachem przed odpowiedzialnością.

Zwiększyć koncentrację

Psychologia

Czy potrafisz się skutecznie koncentrować?Dla wielu ludzi to dosyć trudna sztuka – nie mają konkretnych strategii, których mogą używać w dowolnych sytuacjach. Używają instynktownych sposobów, które ograniczają się do monologu wewnętrznego pt. „skup się!”.

Jak przeprowadzić proces rekrutacyjny i nie zwariować?

Twoja Kariera

Kolejny dzień HR-owca – kolejne absurdalne pomyłki i irytujące trwonienie czasu. Na liście zawodów podwyższonego ryzyka już dawno powinna znaleźć się profesja rekrutera. Bo ryzyko utraty zdrowych zmysłów wzrasta, gdy brak oparcia w narzędziu do rekrutacji

Introwertycy lepszymi liderami?

Psychologia

Dziś trochę ciepłych słów o introwertycznych typach osobowości, często niedocenianych i utożsamianych z cechami niezbyt cenionymi w biznesie i karierze zawodowej: nieśmiałością, niepewnością czy wycofaniem.

Zaproś mentorów do swojej przeszłości

Sylwetki

Wymówką wielu osób, które nie osiągają sukcesu, jest ich własna przeszłość i środowisko w którym żyli. Mówią, że inni mieli lepszych rodziców, znajomych, mentorów, ludzi, którzy uczyli ich i wyrabiali przekonania.

Czy to jest „TO”?

Twoja Kariera

Być może dopiero planujesz znalezienie pracy, albo już od dłuższego czasu wykonujesz konkretne zajęcie. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, na ile Twoje zajęcie jest tym, co chcesz robić przez resztę swojego życia?

Nie przejmuj się tym, na co nie masz wpływu

Lifestyle

To jedna z najskuteczniejszych i jednocześnie najtrudniejszych do wcielenia zasad. Zastanów się ile razy w ciągu ostatniego miesiąca denerwowałeś się rzeczami, które kompletnie od Ciebie nie zależą i na które nie masz najmniejszego wpływu.

Should I Stay Or Should I Go

Strefa Kandydata

Pomijając wolnych strzelców oraz osoby, które planują całą swoją karierę zawodową związać z jednym pracodawcą, każdego, wcześniej czy później, czeka zmiana pracy, oznaczająca też najczęściej zmianę pracodawcy.

Kilka metod motywacyjnych

Psychologia

Znasz to zapewne bardzo dobrze: rozpoczynasz jakieś przedsięwzięcie i wyrabiasz 100% normy, jesteś całkowicie pochłonięty, lecz po jakimś czasie to uczucie powoli zanika, jesteś w połowie lub tuż przed końcem zadania i nagle tracisz całkowicie zapał.Nasi Partnerzy:

 • jak napisać cv
 • kariera
 • list motywacyjny wzór
 • praca ogłoszenia
 • program do rekrutacji
 • rozmowa kwalifikacyjna
 • rozwój zawodowy
 • system do rekrutacji
 • system hrm
 • szukam pracy
 • Yourpoland.pl - Polskie Obywatelstwo, Polski Paszport
 • Portal mojebezrobocie.pl
 • Festiwal kawy
 • oferta pracy
 • praca oferty
 • e-rekrutacja

controlfind.pl - skuteczny system do rekrutacji

Rynek Główny 6 | 31-042 Kraków

e-mail: biuro@controlfind.pl | tel. 012 397 04 05

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość