1. Skip to navigation
 2. Skip to content
 3. Skip to sidebarWszystkie artykuły

Rzuć posadę, znajdź pracę!

Twoja Kariera

Dzień pracy może się okazać ośmiogodzinną lekcją życia. John Scherer uważa, że jeśli postawi się na realizację swoich zdolności, a nie odklepanie obowiązków, życiowego zadowolenia można szukać już w 4 ścianach biura.

Traktuj klienta jak białą kartę

Twoja Kariera

Czy zdarzyło Ci się, że zostałeś niezrozumiany przez swojego klienta, grupę szkoleniową lub też partnera? Z mojego doświadczenia wynika, że jest to bardzo częsty problem w relacjach – nie tylko damsko męskich, ale także biznesowych.

Rejestracja na TEDxLodz otwarta!

Lifestyle

1. sierpnia ruszyły zapisy na konferencję TEDxLodz. Wprawdze rejestracja potrwa trzy tygodnie, jednak chętnych do wzięcia udziału w inicjatywie nie brakuje.

Strategia Kaizen – małe kroki do celu

Lifestyle

Słowo „Kaizen” pochodzi z japońskiego „kai” oznaczającego zmianę oraz „zen”, które oznacza dobry. Możemy to przetłumaczyć jako ciągłe doskonalenie.

Odkryj potęgę Twojego osobistego perpetuum mobile

Psychologia

Motywacja jest jak paliwo, które pozwala samochodowi jechać. Tym samochodem jesteś Ty. Aby działać, czyli wykonywać jakąś czynność, musisz mieć odpowiednią ilość motywacji.

Wielozadaniowość to zło!

Lifestyle

Przygotowujesz ważną prezentację. Co kilka minut przychodzi mail, na który odpisujesz. Raz na jakiś czas wpadasz w kilkuminutowy wir Facebooka. W międzyczasie kilka telefonów i szybkie zakupy na Allegro.

Jamie Oliver: Był sobie chłopiec...

Sylwetki

Jamie gotuje, rozmawia i żyje w sposób energiczny. Zarabia pieniądze, dobrze się bawi i walczy z otyłością. Nie swoją, ale całego społeczeństwa. I robi to nadzwyczaj skutecznie.

Jak pogodzić pracę z odpoczynkiem?

Twoja Kariera

Być może miałeś kiedyś tak, że podczas pracy myślałeś o odpoczynku, a podczas odpoczynku o pracy. Okazuje się, że jest to najczęstsza przyczyna prokrastynacji, czyli nawyku odkładania rzeczy na później.

Dobry cel to podstawa

Twoja Kariera

Podstawą rozwoju osobistego jest umiejętne stawianie przed sobą celów i konsekwentna ich realizacja. Bardzo często problemy w fazie realizacji celu wynikają z błędów popełnionych na etapie definiowania.

Lider idealny

Twoja Kariera

Kto kto jest? Czy to mityczna postać z bajki? A może jest jak yeti – wszyscy o nim słyszeli, ale nikt go nie widział. Oto superlider zbudowany z opinii zwykłych śmiertelników i ustaleń specjalistów.

Życie bez ograniczeń

Sylwetki

– To my sami narzucamy sobie ograniczenia – słyszymy na każdym kroku od coachów. Ale jak inaczej brzmią te słowa z ust człowieka, który o ograniczeniach wie naprawdę wiele. W końcu nie ma rąk, nie ma nóg, ale nie ma też zmartwień.

Jak nie zostać yuppies?

Twoja Kariera

W związku z trudną sytuacją na rynku pracy wzrosły wymagania wobec pracowników. Muszą być efektywniejsi, dokładniejsi i bezwzględni jednocześnie. Czy można się obronić przed popadnięciem w niezdrową konkurencję?

Parytet liderstwa

Sylwetki

– Siedź przy stole, stwórz prawdziwie partnerski związek i nie rezygnuj za wcześnie – jak sprawić by więcej kobiet osiągało szczyt kariery zawodowej, radzi Sheryl Sandberg, dyrektor Facebook’a.

Labirynt stylów zarządzania

Twoja Kariera

Dobry lider potrafi odpowiednio zarządzać swoim zespołem. Ale zespół to różni ludzie, różne historie, różnego rodzaju interakcje. Gwarancją sukcesu jest dobór odpowiednich środków komunikacji, aby skutecznie zmotywować daną grupę ludzi.

Syndrom Makbeta

Lifestyle

Temat władzy pojawia się już w czasach starożytnych, kiedy to elity rządzące spędzały całe dnie na intrygach i knuciu. Wszystkie te działania miały jeden cel – zdobyć władzę oraz wpływy. Skąd w ludziach niezmienny pęd do przywództwa?

Jak inspirują wielcy przywódcy

Sylwetki

- Ludzie nie chcą kupować tego co robisz. Ludzie kupują to, dlaczego to robisz – jak wielki wpływ na sukces ma wiara we własne przekonania, opowiada Simon Sinek, posługując się schematem złotych kręgów.Nasi Partnerzy:

 • jak napisać cv
 • kariera
 • list motywacyjny wzór
 • praca ogłoszenia
 • program do rekrutacji
 • rozmowa kwalifikacyjna
 • rozwój zawodowy
 • system do rekrutacji
 • system hrm
 • szukam pracy
 • Yourpoland.pl - Polskie Obywatelstwo, Polski Paszport
 • Portal mojebezrobocie.pl
 • Festiwal kawy
 • oferta pracy
 • praca oferty
 • e-rekrutacja

controlfind.pl - skuteczny system do rekrutacji

Rynek Główny 6 | 31-042 Kraków

e-mail: biuro@controlfind.pl | tel. 012 397 04 05

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość